پلی آمید

پلی آمید به عنوان یک پلیمر مهندسی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. خواص فیزیکی و مکانیکی پلی آمید و کامپاند های الیاف دار آن از شاخصه های بالایی برخوردار هستند به طوریکه رنج متنوعی از مقاومت در برابر ضربه و استحکام کششی را پوشش می دهد. پلی آمید الیاف دار با درصد الیاف بین 10 الی 40 درصد از جمله پرمصرف ترین کامپاند های بر پایه پلی آمید است که دارای استحکام کششی بین 100 مگا پاسکال تا 180 مکاپاسکال و همچنین مقاومت در برابر ضربه بین 7 تا 16 کیلوژول بر مترمربع است. تنظیم درصد الیاف و درصد سازگار کننده ها و همچنین پایه پلی امید مصرفی و نوع الیاف شیشه انتخاب شده در خواص نهایی کامپاند تاثیر می گذارد.

پلی آمید 6 با درصد الیاف بین 10 الی 40% و در دو رنگ سفید و مشکی بر پایه مواد ویرجین و یا ریسایکل تحت عنوان گرید BATOMID در قالب 6 محصول روتین در سبد کامپاند های الیاف دار شرکت بسپار توسعه یاران می باشد.

دیتا شیت: تماس بگیرید

کامپاند های تقویت شده با الیاف شیشه بر پایه پلی آمید 66 از استحکام کششی بالاتری و پایداری حرارتی بالاتری نسبت به پلی آمید 6 برهوردار هستند.

پلی آمید 66 الیافدار در دو رنگ سفید و مشکی با محدوده خواص 100 مگا پاسکال تا 180 مگا پاسکال در 5 گرید متفاوت تحت عنوان BATOMID در شرکت بسپار توسعه یاران تولید و عرضه می گردد.

دیتا شیت: تماس بگیرید

پلی آمید 6 و 66 ساده

پلی آمید 6 ضد شعله تقویت شده با 25% الیاف شیشه

پلی آمید66 ضد شعله تقویت شده با 25% الیاف شیشه

دیتا شیت: تماس بگیرید

درباره پلی آمید

حلال:
پلی آمید ۶ و پلی آمید ۶۶: اسید فرمیک یا همان جوهر مورچه (Formic Acid)

دانسیته:
پلی آمید ۶: ۱٫۱۲ تا ۱٫۱۵ g/cm3
پلی آمید ۶۶: ۱٫۱۳ تا ۱٫۶۰ g/cm3

دمای ذوب (Tm):
پلی آمید ۶: برابر ۲۱۵ درجه سانتی گراد
پلی آمید ۶۶: برابر ۲۷۰درجه سانتی گراد

ویژگی های اشتعال:
در شعله می سوزد.
شعله زرد کوچک با پایه آبی تقریباً نامرئی دارد.
بدون دود می سوزد.
حباب های کوچک تشکیل می دهد.
در شعله چکه می کند.
بوی سوختن مانند موی سوخته است.