کامپاند های تقویت شده در برابر سیم ملتهب

آزمون سیم ملتهب (glow wire ignition test) یکی از روش های بررسی و ارزیابی پایداری پلاستیک ها در برابر شعله و حرارت می باشد. در این آزمون یک رشته سیم ملتهب که دارای دمای مشخص در رنج 550 تا 950 درجه سانتیگراد می باشد تحت شرایط استاندارد در تماس با قطعه پلیمری قرار گرفته و رفتار سوختن قطعه مورد بررسی قرار می گیرد.

بر اساس نوع کاربرد قطعات پلاستیکی به ویژه در حوزه تولید محصولات برقی و الکترونیکی دمای سیم ملتهب تغییر می کند و قطعه تحت شرایط استاندارد مورد ارزابی قرار می گیرد. قطعاتی نظیر بدنه محافظ های برق و یا بدنه سه راهی ها اصولا در آزمون گلو وایر و یا سیم ملتهب در دمای 650 درجه سانتیگراد مورد تست قرار می گیرند.

پلی پروپیلن تقویت شده جهت پایداری در برابر سیم ملتهب با دمای 650 درجه یکی از محصولات مقرون به صرفه جهت تولید بدنه اکثر قطعات الکترونیکی نظیر محافظ، سه راهی و غیره می باشد. این کامپاند حاوی افزودنی های معدنی به منظور بهبود خواص حرارتی پلی پروپیلن است. گرید BATOLEN-FR کامپاندی بر پایه پلی پروپیلن است که در برابر دمای 650 درجه سانتیگراد در آزمون سیم ملتهب پایداری مناسبی از خود نشان می دهد.

پلی آمید تقویت شده با افزودنی های ضد اشتعال و همچنین افزودنی های معدنی در برابر تست سیم ملتهب از پایداری مناسبی در رنج 700 تا 900 درجه سانتیگراد برخوردار هستند که بسته به نوع کاربرد و همچنین نوع افرودنی استفاده شده این عدد متفاوت می باشد. گرید BATOMID-FR به عنوان گریدی از پلی آمید با پایداری مناسب در برابر سیم ملتهب ( دمای پایداری 750 درجه سانتیگراد) می باشد که در شرکت بسپار توسعه یاران تولید می گردد.

پلی بوتیلن ترفتالات pbt به عنوان یک پلیمر مهندسی در حوزه های مختلف از جمله صنایع برق و الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد. PBT تقویت شده می تواند گزینه مناسبی برای تولید قطعات با پایداری حرارتی بالا در برابر تست گلو وایر حداکثر تا 850 درجه سانتیگراد باشد از این رو گرید تولیدی BATOLAT-FR را بعد از پلی کربنات جهت تولید قطعات با گلو وایر بالا پیشنهاد می کنیم.

آزمون سیم ملتهب GWIT

در تجهیزات الکترونیکی که دارای سیم و ایزار های رسانا هستند به واسطه شرایط خاص کارکرد و یا اتصالات اتفاقی که ممکن است رخ بدهد احتمال شعله وری تجهیزات وجود دارد.

تست گلو وایر حداقل دمای مورد نیاز جهت شعله وری یک قطعه پلاستیکی در تماس با سیم ملتهب را اندازه گیری می کند. در این تست سیم ملتهب با نیروی 1 نیوتنی به مدت 30 ثانیه به داخل قطعه پلاستیک نفوذ کرده و رفتار قطعه پلاستیک مورد بررسی قرار میگرد.